Ambulantní porod

Momentálně žádné služby neposkytuji

_______________________________________

Obecné a zároveň nejobsáhlejší informace ohledně dřívějšího odchodu z porodnice najdete na www.ambulantniporod.cz

Zde bych chtěla podrobně vypsat detaily ohledně domluvy se mnou a odpovědět na vaše nejčastější dotazy.

Kapacita: Zatím nemám omezení kapacity, jsem vám k dispozici pro návštěvu po ambulantním porodu.

První kontakt: Prosím napište mi email na jana.durtova@gmail.com – napište mi vaši adresu, termín porodu, telefon a případné dotazy.

Setkání před porodem: Z mé strany není podmínkou, ale pokud máte více dotazů, chcete probrat například porodní přání, nebo je pro vás důležité se seznámit předem, jistě se domluvíme na termínu.

Domluva návštěvy: Po porodu mě prosím informujte co nejdříve, abych si mohla zorganizovat čas. A to prosím i v případě, že si nebudete jistá zda, nebo kdy domů půjdete. Po porodu stačí sms, že je miminko na světě, a v kolik hodin se narodilo. Budu počítat s návštěvou v rozmezí 48-72 hodin od porodu na odběr z patičky. Pokud byste měla zájem o návštěvu i dříve, tak mi to prosím napište také. Návštěvu si potom potvrdíme, až budete vědět, kdy půjdete domů, a domluvíme i čas. Když nakonec zůstanete v porodnici, nic se neděje, jen mě o tom prosím také informujte.

Průběh návštěvy: Nejprve se spolu posadíme, já vyplním dokumentaci a kartičky k odběru, popovídáme si o tom, jak se máte vy i miminko, jaký byl porod, jak se cítíte, jak jde kojení, jak je miminko aktivní, vyprazdňuje se atd. Během povídání se může nahřívat nožička miminka pro odběr. Zahřátí nožičky je pro snadný odběr zásadní. Odběr probíhá u vás v náručí, většinou zcela v klidu a bez pláče. Dále dělám celkovou kontrolu miminka: poslechnu si srdíčko, jak dýchá, zkontroluji pupíček a zvážíme miminko. Dělám si celkový obrázek o stavu miminka z toho co mi řeknete a z vyšetření, které dělám. Na konci vám předám zprávu pro pediatra. Mohu zkontrolovat i vás, případně poradit ohledně kojení.

Kartičky k odběru: mám k dispozici, nemusíte je shánět. V Praze zatím není problém s proplácením screeningu pojišťovnami, a tak není potřeba shánět razítko od pediatra. Pokud si váš pediatr bude přát kartičky odeslat sám, nechám vám kartičky doma. Jinak kartičky odesílám druhý den. Pokud máte nějaké nejasnosti ohledně odběru krve z patičky doporučuji www.novorozeneckyscreening.cz

Ceny: Konzultace v těhotenství 800,-Kč/hod; nebo 150,-Kč/10minut.
Kontrola po porodu 950,-Kč/hod; nebo 200,- Kč/10min.
Odběr z patičky 300,-Kč,
Cestovné do 10km 150,-Kč nebo 9,-Kč/km z Prahy 5 Újezd.

V případě návštěvy o víkendu příplatek 300,-Kč

Záloha: předem neplatíte nic.

Platba: probíhá až po návštěvě a to nejlépe převodem na účet – Číslo účtu: 2001371195/2010.

Dovolená: V příštích měsících budu mít určitě dovolenou, termín zatím není určen.  
V případě dovolené zajišťuji zástup pro ženy, se kterými jsem již domluvená. V takovém případě vás budu informovat předem a dostanete kontakt na kolegyni, která mě v té době zastoupí. Pokud je již termín dovolené znám, prosím najděte si zástup na to období.