Kurzy a setkání

Cyklus setkání Společně k porodu

Přejete si mít kamarádky v podobné fázi těhotenství, jako jste vy? Chcete mít s kým sdílet své radosti a starosti v jednotlivých obdobích? Setkávat se pravidelně? Být si vzájemně oporou a užít si společné chvíle, při tom se i něco dozvědět?

Tvořím prostor pro těhotné ženy, které jsou nyní na přelomu prvního a druhého trimestru (TP koncem listopadu, v prosinci nebo začátkem ledna). Budeme se setkávat v uzavřené skupině jednou za měsíc a vždy probereme jedno téma, které vás obohatí nejen co do nových poznatků, ale také přinese prostor k ladění se na přicházející miminko a na sebe samu. Bude prostor společně sdílet.
Vytvoří se okruh spřátelených těhotných, se kterými si budete navzájem oporou i v období porodu a doufám, že se uvidíme i po něm společně s miminky.

V prvním setkání se seznámíme. Budeme si povídat o tom, jak se ladit na miminko, co udělat pro to, abychom těhotenství spokojeně a vědomě prožily a jak řešit různé těhotenské obtíže. Povíte mi, co konkrétně vás zajímá, a další setkání přizpůsobíme “na míru”. Dorazí také lektorky z Porod je krásný Kateřina Plzáková a Petra Zavadilová, které vám představí svůj kurz a těhotenskou jógu.
Tématem druhého setkání jsou pozitivní porodní příběhy. Je pozváno pár milých žen, které budou vyprávět svůj porodní příběh, jak se chystaly a jak rodily. Dorazí také Jana Konvalinková, novodobá kněžka a poví vám o předporodním rituálu a rituálu pojmenování dítěte.
Třetí setkání domluvíme i s partnery (kamarádkou, maminkou) a ukážeme si, jak vás mohou rozmazlovat a ladit se společně s vámi na miminko. Inspirujeme se tradiční maorskou masáží. Také si ukážeme, jak může muž o svou ženu pečovat s pomocí zavinovacího šátku a seznámím vás s technikou spinning babies.
Čtvrté setkání věnujeme chystání “výbavičky k porodu” součástí bude namíchání si voňavého olejíčku nebo výroba směsi bylin pro ženskou bylinnou napářku. Můžeme probrat porodní přání.
Páté setkání bude věnováno ladění se na narození miminka, můžeme se věnovat malování na bříška, výrobě amuletu k porodu. Popovídáme si také o šestinedělí a dostanete řadu tipů, co se v tomto období po porodu bude hodit.
Skupinka bude malá, aby zůstala intimní atmosféra, a aby se vytvořily blízké vztahy.
Také ode mě budete mít podporu v uzavřené facebookové skupině a můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazy.

Setkání budou vždy v neděli odpoledne v prostorách OB/GYN na adrese Opletalova 27, Praha 1.
Termíny:
– 19. 7. 2020 od 16ti hodin
– 30. 8. 2020 od 15ti hodin
– 27. 9. 2020 od 15ti hodin
– 18. 10. 2020 od 15ti hodin
– 15. 11. 2020 od 15ti hodin

Cena je 2750Kč za 5 setkání.

Přihlásit se můžete emailem na jana.durtova@gmail.com

Těším se na vás,
Jana


Kurzy péče o jizvu – nejen po císařském řezu

O každou jizvu je třeba se starat. Masáží a další péčí můžeme předcházet nepříjemným následkům hojení poraněných tkání ve formě srůstů s okolními strukturami, které se například po císařském řezu mohou projevovat bolestmi v oblasti pánve a zad, nepřiměřenou dráždivostí močového měchýře, poruchou pohyblivosti střev i jinak.

Péči o jizvu lze zahájit kdykoliv po zacelení rány, nejlépe však co nejdříve. Začíná se povrchovými vrstvami, po ukončení třetího měsíce od operace lze již přistoupit i k ovlivňování hlubokých struktur jizvené tkáně.


V kurzu se účastníci dozvědí jak se svým jizvám přiblížit a jak o ně pečovat v závislosti na stádiu hojení. Vyzkouší si techniky jako dechová cvičení, využití různých pomůcek, seznámí se se zábaly a dalšími postupy.

Kurz je možné s výhodou navštívit již před plánovanou operací nebo v těhotenství.

Kurzovné 800 Kč obsahuje dárek v podobě získání vstupu do členské sekce Průvodce péčí o císařskou jizvu od Anny Kohutové s možností volného využití e-publikací a instruktážních videí. Účastníci kurzu mohou též využít zvýhodněné ceny při individuálním ošetření jizvy.

Kurz se koná na adrese OB/GYN associates s.r.o., Opletalova 27, Praha 1