Kurzy a setkání

Pravidelná setkání s porodní asistentkou

Na adrese OB/GYN associates s.r.o., Opletalova 27, Praha 1

Zveme vás na neformální přátelská setkání v uvolněné atmosféře ženského kruhu s otevřeným prostorem pro diskuse a sdílení témat, která vnímáte jako aktuální. 

Setkání jsou směřována účastnicemi; diskuse zpravidla rozvíjí otázky, na které v rámci běžných ambulantních konzultací nezbývá dostatek času. Dotýká se námětů těhotenství, porodu i mateřství v různých jejich rovinách – fyziologické, technické, filozofické či třeba spirituální. Rozebírány jsou rutinní porodnické postupy i méně obvyklé techniky používané v jiných částech světa či jako doplňky k současným medicínským standardům. Takto se můžete dozvědět například o
    ➤ kraniosakrální biodynamice v péči o těhotné i novorozence
    ➤ rebozo a těhotenské masáži na uvolnění a relaxaci
    ➤ technikách “spinning babies” a použití rebozo šátku v těhotenství
    ➤ ženské bylinné napářce při přípravě na porod a při péči v šestinedělí
    ➤ jemné péči po porodu, masáži bylinnou koulí
    ➤ rituálu zavinování/zavírání kostí
    ➤ možnosti využití placenty po porodu
    a řadě dalších témat.

Poplatek 250 Kč

Pro více informací mě kontaktujte na email: jana.durtova@gmail.com nebo sms na tel: 731 458 340


Kurzy péče o jizvu – nejen po císařském řezu

O každou jizvu je třeba se starat. Masáží a další péčí můžeme předcházet nepříjemným následkům hojení poraněných tkání ve formě srůstů s okolními strukturami, které se například po císařském řezu mohou projevovat bolestmi v oblasti pánve a zad, nepřiměřenou dráždivostí močového měchýře, poruchou pohyblivosti střev i jinak.

Péči o jizvu lze zahájit kdykoliv po zacelení rány, nejlépe však co nejdříve. Začíná se povrchovými vrstvami, po ukončení třetího měsíce od operace lze již přistoupit i k ovlivňování hlubokých struktur jizvené tkáně.


V kurzu se účastníci dozvědí jak se svým jizvám přiblížit a jak o ně pečovat v závislosti na stádiu hojení. Vyzkouší si techniky jako dechová cvičení, využití různých pomůcek, seznámí se se zábaly a dalšími postupy.

Kurz je možné s výhodou navštívit již před plánovanou operací nebo v těhotenství.

Kurzovné 800 Kč obsahuje dárek v podobě získání vstupu do členské sekce Průvodce péčí o císařskou jizvu od Anny Kohutové s možností volného využití e-publikací a instruktážních videí. Účastníci kurzu mohou též využít zvýhodněné ceny při individuálním ošetření jizvy.

Kurz se koná na adrese OB/GYN associates s.r.o., Opletalova 27, Praha 1