Jemná péče v těhotenství

Věnuji se jemné, láskyplné péči o ženy.

Foto Michaela Kubátová

Ať už se jedná o tělovou terapii nebo konzultaci v těhotenství – smyslem je příprava ženy k porodu na hlubších úrovních než se můžeme v běžné péči setkat. Tělová terapie je jednak uvolňující a příjemná, ale je také cílena do hlubších úrovní – uvolnění vazů a fascií, harmonizace pánevního dna. Což přispívá pohodovému těhotenství a hladkému průběhu porodu.

Rebozo relaxační technika

Rebozo je tradiční šátek žen střední Ameriky, odkud také pochází tradiční masáž. Tuto techniku pro uvolnění tady pro nás předává Anička Kohutová u které jsem se učila. Věřím, že tato technika poskytne ženě nejen fyzické uvolnění, ale také zastavení se, ukotvení se sama v sobě, sebedůvěru a ženskou sílu. Postupem času jsem se setkala s dalšími učitelkami Angelinou a Annou Gedre, od kterých jsem se naučila další možnosti jak tuto techniku rozvíjet od jemné relaxační, přes otevírací v pevném napojení až po Thai Rebozo s protažením.

Foto Michaela Kubátová

Uvolnění a relaxace s pomocí několika rebozo šátků. Vy si jen lehnete, uvolníte se a necháte se houpat. Má až neuvěřitelné uvolňující účinky na celé tělo, ale hlavně na oblast pánve a bedra. Tato technika je přes oblečení, prakticky bez doteku na kůži, proto doporučuji pohodlné oblečení.

Tato technika není omezena pro těhotné ženy, může si ji užít kdokoliv:-)

* * *

*

*

Kraniosakrální biodynamika

Ošetření velmi jemnou technikou, které je vhodné kdykoliv a pro kohokoliv.

foto: David Agner

Ošetření probíhá na lehátku, nebo na matraci, můžete si zvolit polohu, která je vám nejpříjemnější a pak už jen zavřete oči a uvolníte se.

Může proběhnout velmi jemně, nebo se společně můžeme ponořit do velkých hloubek. Každý prožitek je jiný a nedá se opakovat.

Využívám tuto techniku během prakticky každého ošetření. I pro mě osobně je to velmi důležité, jako forma ladění se na systém člověka se kterým jsem v kontaktu a to nejen pracovně, ale i v osobní rovině.

Kraniosakrální biodynamika působí pozitivně na nervový systém a psychiku, uvolňuje napětí a stres, může pomoci ke zmírnění bolestí, je vhodná během přípravy na porod a pomůže s integrací po porodu.

foto: David Agner

* * *

Součástí jakékoliv péče může být také uvolnění děložních vazů, harmonizace pánevního dna, případně péče o jizvu. Techniky dle potřeby a domluvy propojuji individuálně přímo pro konkrétní klientku.