Jemná poporodní péče

Poporodní péče o ženu je rozmazlováním a oslavou narozené matky, má blahodárné účinky jak na psychiku, tak i jako pomoc zavinování dělohy a harmonizaci ostatních orgánů uvnitř bříška.

Na průběhu masáže se společně domluvíme dle vašich potřeb, podle toho volím a propojuji i různé techniky, využívám kraniosakrální biodynamiku, rebozo šátky, byliny, různé oleje a teplo. Vše může být v klidu a pohodlí vašeho domova, nebo se domluvíme, kam za mnou přijedete.

Můžete si tak dopřát například masáž bříška bylinnou koulí, lávovými kameny, prohřátí pomocí moxy nebo olejovou masáž.

Naučíte se:

  • automasáž bříška
  • hřejivé a léčivé obklady
  • zavinování pomocí šátku

Jemná poporodní péče a péče o jizvu

Péči o jizvu můžeme začít po jejím zacelení kdykoliv během života. Ovšem ideální je věnovat pozornost jizvě co nejdříve, což můžete sama pomocí vědomého doteku, hlubokého dechu, masáží pomocí sprchy atd. V rámci nabízené péče se velmi jemně věnuji oblasti bříška a jizvy na kůži. Po ukončení 3tího měsíce po porodu můžeme přistoupit k hlubším vrstvám, protože jizva není jen na povrchu, ale uvnitř se musí zhojit také.

Masáží a další péčí můžeme předcházet srůstům tkání a fascií a předcházet tak komplikacím jako jsou např. bolesti v pánvi nebo zad, hyperfunkce močového měchýře, porucha motility střev atd.

Návštěva trvá hodinu až dvě, podle stavu a stáří jizvy se volí techniky a je vhodné návštěvu případně zopakovat.

Z počátku je třeba velmi jemné péče, pomalu probudit citlivost v jizvě a postupně ji dotekem pomoci s hojením a pružností. Postupně se dostaneme k terapeutické hluboké masáži, kterou můžeme pomoci předcházet srůstům a nepříjemným komplikacím nebo pokud již nějaké srůsty jsou, tak je jemně rozpouštět.

Naučím vás:

  • jemnou masáž povrchové jizvy pro její lepší hojení a pružnost
  • automasáž bříška (jizva je sice jen ve spodní části, ale péči potřebuje celé bříško, aby fascie zůstávaly pružné a nedocházelo ke srůstům a napětí)
  • léčivé obklady bříška, prohřívání
  • zavinování pomocí šátku

Rituál zavírání kostí – La Cerrada

Rituály nám pomáhají srovnat se se změnami, uzavřít a nechat za sebou jednu etapu nebo prožitek v životě, abychom se mohli otevřít novému.

Tento rituál může sloužit jako uzavření období přeměny ženy v matku, nebo kdykoliv v životě, kdy cítíme potřebu uzavřít jednu kapitolu, může to být rozchod, ztráta miminka… Po porodu je vhodný po skončení šestinedělí kdykoliv, klidně i 10 let po porodu.

Proklikem se dostanete na stránku věnovanou rituálům: Rituál zavinování – halia care